Táj és emlékezet Közép-Európában

Háromrészes kerekasztal-beszélgetést szervezett Táj és emlékezet Közép-Európában címmel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Közép-Európa Kutatóintézete április 4-én a Ludovika Főépület Zrínyi Miklós termében.

Hatos Pál intézetvezető megnyitójában arról szólt, hogy a politika és a természet, a táj és az ember szorosan kapcsolódik egymáshoz. Történészi feladat, hogy e szoros, és hosszú időre visszanyúló kapcsolatot minél tudatosabbá tegye a közgondolkodásban. Bár a zöldtörténelem fogalma még nem törte át a történészi szakma kereteit, ám a jelenkor történései minden bizonnyal előtérbe fogják hozni e stúdiumot. Emellett a tájközpontú történetírás egy új arcát mutathatja meg a régóta ismert történeti forrásoknak. Így akár még a politika is haszonnal forgathatja e múltból megtanulható leckék tanulságait.

Sarnyai Tibor beszámolója a Horizontok blogon olvasható.