Könyvbemutató Kolozsváron

Június 29-én került sor a 13. kolozsvári ünnepi könyvhét keretében intézetünk és a Trianon 100 Kutatócsoport közös kötete, a Trianon enciklopédia bemutatására (szerkesztette: Ablonczy Balázs, Hatos Pál, Nagy Szabolcs, Szeghy-Gayer Veronika, Zahorán Csaba). A Habsburg Ottó Alapítvány támogatásával a Ludovika Egyetemi Kiadó gondozásában megjelent kötetet Fodor János, a Babes-Bolyai Tudományegyetem oktatója mutatta be, aki az öt szerkesztő közül hárommal - Ablonczy Balázzsal, Hatos Pállal és Zahorán Csabával - beszélgetett a Vallásszabadság Házában. (Az asztalon látható intézetünk frissen megjelent évkönyve, a Közép-európai horizontok is.)

A könyvbemutató résztvevői (balról: Ablonczy Balázs, Hatos Pál, Zahorán Csaba és Fodor János). Fénykép forrása: A Vallásszabadság Háza fb-oldala.

A rendezvény után a jelen lévő szerkesztők interjút is adtak a Kolozsvári Rádió számára. A László Tibor által rögzített beszélgetés itt hallgatható meg

Címkép: az ünnepi könyvhét központi helyszíneként szolgáló Bánffy-palota kapuja